Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Raportowanie błędów

 • Mimo ciągłego rozwijania projektu VCMI, licznych nowych wersji, gra wciąż może zawierać większe bądź mniejsze błędy. Zgłaszanie ich jest więc niezwykle istotne - jest to najlepszy i najszybszy sposób do ich szybkiego naprawienia. Czynność ta nie zajmuje dużo czasu, a przyczyniamy się tym samym do rozwoju platformy.

 • Programiści VCMI stworzyli stronę, na której gracze mogę zgłaszać wspomniane wcześniej błędy. Nazywa się ona Mantis bugtracker i by z niej czynnie korzystać, potrzebujemy założyć nowe konto. Jest to bardzo szybki proces i nie należy się nim zniechęcać. • A teraz o tym jak te błędy raportować. Przede wszystkim, gdy wyskoczy nam poważny błąd, nie uruchamiamy od razu gry ponownie. Warto zrobić zrzut ekranu konsoli i zapisać obrazek na dysku.


 • Jak widzimy na skrinie, na ekranie konsoli zapisał się nam adres, pod którym zlokalizujemy logi z gry. Należy wejść do wskazanego folderu. Najczęściej jest on w C:\Users\"nazwa użytkownika"\Documents\My Games\vcmi. Znajdują się tam 3 pliki, wykorzystamy je jako załącznik.
 • VCMI_Client_log
  VCMI_Launcher_log
  VCMI_Server_log

 • Wchodzimy na stronę Mantis bugtracker, logujemy się (jeśli mamy już konto) i wybieramy Report Issue. Znajdziemy tam formularz do wypełnienia. Sugerowany jest oczywiście język angielski, ale z uwagi na to, że sporo tam programistów pochodzi z Polski, możemy zaryzykować opis błędu w naszym języku.


 • Kluczowe jest oczywiście odpowiednie scharakteryzowanie błędu. Wybieramy odpowiednią kategorię, wersje VCMI, naszą platformę i opisujemy (kiedy błąd się pojawia, czy się powtarza, w jakich okolicznościach). Wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką są obowiązkowe. Dołączamy też nasze 3 wspomniane wcześniej pliki. Możemy dołożyć do tego savy z gry, zdjęcia, mapy oraz każdy inny plik, który mógłby ułatwić rozwiązanie problemu.

 • Nasz błąd pojawia się teraz na głównej liście (czerwonej) i programiści będą mogli go naprawić.


 • © 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "VCMI". Redakcja, kontakt