Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
14.IV.2023link
Zgodnie z zapowiedziami, dziś ukazała się nowa wersja VCMI oznaczona numerem 1.2.
Jest to zdecydowanie największe wydanie w historii, a liczba zmian i nowości przyprawia o zawrót głowy. Tym razem wysiłek zespołu został skupiony na zapewnieniu jak największego komfortu graczy, eliminacji błędów i wprowadzeniu licznych udogodnień. Jakie są najważniejsze z nich?

- Przepisane renderowanie grafiki i animacji. Teraz animacje działają płynnie, a ich szybkość odpowiada wersji oryginalnej. Jednocześnie grafika zużywa mniej zasobów procesora, co może być istotne dla graczy korzystających z urządzeń mobilnych.
- Tłumaczenia. Zarówno całość gry, jak i poszczególne mody mogą zostać przetłumaczone, a gra automatycznie wybierze odpowiedni język spośród dostępnych. Dzięki współpracy z moderami i członkami społeczności udało się już przełożyć niektóre istniejące mody na kilka języków.


- Nowy i ulepszony Launcher, który krok po kroku prowadzi gracza przez procedurę instalacji i konfiguracji gry. Dzięki temu nowi użytkownicy nie będą już zaskoczeni tym, że VCMI do działania potrzebuje plików oryginalnej wersji. Ponadto potrzebne dodatkowe pliki konfiguracyjne są dostarczone z podstawową instalacją gry.
- Rozbudowane GUI, w tym nowe menu w grze pozwalające skonfigurować dodatkowe opcje. Pojawiły się oczekiwane usprawnienia znane z HD Moda, między innymi wyświetlanie liczby punktów ruchu, przeniesienie informacji o znalezionych skarbach do okienka statusu czy wybór szablonu podczas generacji mapy losowej.


- Mnóstwo poprawek błędów i niedoróbek, których liczba idzie w setki. Szczególnie dotyczy to bitew, zarówno od strony graficznej, jak i mechaniki.
- Dodatkowe możliwości konfiguracji obiektów mapy przygody i umiejętności drugorzędnych.


Szczegółowa lista zmian: klik
Zachęcamy do pobierania przez Launcher modów zaktualizowanych do wersji 1.2. Przy tej okazji polecamy odświeżony Wake of Gods, który otrzymał nowe grafiki autorstwa Grossmastera.


Na tym nie koniec, kolejne nowości już czekają na następną wersję 1.3!

Zapraszamy też na nasz kanał Discord.
oraz profil facebookowy, gdzie pojawiają się aktualności.
Warmonger
Wasze komentarze (3)
14 kwi - 22:52

Majster
Jestem pozotywnie zaskoczony tym, jak szybko vcmi rozwija się od wprowadzenia wersji 1.0. Szczerze powiedziawszy, w pewnym momencie już nawet zwątpiłem w dalszy rozwój tej platformy, szczególnie po ogłoszeniu prac nad DoR. Sprawdzę 1.2 w wolnej chwili.
A, i jeszcze jedno. Wielkie podziękowania dla programistów, których pracy na ogół nie widać gołym okiem, a przecież to oni rozwijają tą platformę w swoim wolnym czasie, totalnie non profit. Szacun wam się należy! :)
15 kwi - 03:09

Andruids
Gdyby DOR wyszło niedługo po tym, kiedy zostało ogłoszone, to byłoby o lata świetlne od VCMI. Ale teraz wydaje mi się, że sprawy mają się o wiele inaczej.
16 kwi - 08:17

Drwal
Wow, ale projekt przyspieszył. W najbliższych dniach na pewno przetestuje. :)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "VCMI". Redakcja, kontakt