Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
W ostatnich latach kolejne miasta do Heroes 3 powstają jak grzyby po deszczu. Dwór jest reprezentantem tych lepiej wykonanych fanowskich frakcji, chociaż w założeniu nie jest do końca klasyczny i zbalansowany. Jego autorem jest dobrze znany kwasowej społeczności Trith, główny członek Mod Design Team. Platforma na której działa to niestety oczywiście VCMI. Należy pamiętać, by instalować go na najnowszym buildzie.
A co znajdziemy w środku? Z tego miejsca zapraszamy na nasze forum i do galerii.


Drwal
Wasze komentarze (16)
6 lip - 20:37

Warmonger
Super! Cieszę się, że projekt żyje i się rozwija pod moją nieobecność :)
6 lip - 21:06

avatar
Z tym niezbalansowaniem to bym tak nie był hop! siup! Tu jest całkiem fajny balans, choć inaczej, mniej klasycznie rozłożony.
6 lip - 21:12

Kastore
Na pole
6 lip - 21:23

Żmijec
"Shiny Salamanders"

Serio? Lepiej się tego nazwać nie dało?
6 lip - 21:36

Kastore
To nazwij je jakoś lepiej
6 lip - 22:37

Tallos
Tak mówili nam od lat!
Mrozem skończy się ten świat!

Atak dodo, na nich!
6 lip - 23:20

MinosKing
@Drwal Nie powinno wyżej być "Kolejne miasta do Heroes 3 powstają w ostatnich* latach jak grzyby po deszczu"? :P I całkiem ciekaw pomysł tylko balans chyba by się przydał jakiś?
8 lip - 22:02

Belegor
Mnie miasto się bardzo podoba. Przekonało mnie nawet do zainstalowania VCMI, które do tej pory mijałem szeeeeeerokim łukiem.
8 lip - 22:26

pavidig242
Całkiem fajne, nawet mnie kusi od dwóch dni, żeby sobie zainstalować i zagrać, ale niestety mam świadomość, że w przypadku VCMI to nie ma sensu. Może ewentualnie gdyby była jakaś kampania, to można by było chociaż zagrać dla fabuły.

Szkoda, że nikt w Polsce nie zajmuje się modowaniem SoD-a. Ja sam żałuję, że nie znam C++, bo bym się chętnie pobawił Ghidrą. A nawet gdybym się kiedyś porządnie nauczył, to nie wiem, czy jeszcze będzie jakiekolwiek zainteresowanie modami innymi niż HotA, nawet minimalne. Żałuję bardzo, że twórca moda Master of Puppets prowadzi tak dziwną politykę, dodał dwa nowe miasta, ale zamiast do SoD-a lub Ery, to do tego swojego dziwnego moda, w którego nikt nie gra; swoich prac w ogóle nie promuje, siedzi tylko na zapomnianym ruskim forum WoG-a, na które wchodzi może ze trzech ruskich na tydzień, i tyle z tego jest. Ech, takie marnotrawstwo talentu!

Co do miasta, to poczuciem humoru przypomina mi gry MM3-5, XIX-wieczny aparat postarzający przeciwników czy jednostka ptak dodo wyglądają jak wyjęte z tych gier. Nie wiem, czy wszystkim przypasuje to do poważnego i ponurego Heores 3 (przynajmniej w SoD-zie, bo HotA poszła bardziej w stronę baśniowej dwójki), ale mi się podoba. Niestety, dla mnie to póki co mimo wszystko fanart, na który mogę sobie popatrzeć, ale w którego sobie nie pogram, przede wszystkim ze względu na słabe AI VCMI.
9 lip - 10:07

Bacus
Słowem wstępu - Brawo, Brawissimo, Brawincje. Gratulacje dla Pana T. za upór, setki godzin pracy i chęci, aby dociągnąć projekt do końca, widać napracowanko i jest lepiej niż dobrze. Miasto jest wyjątkowe, klimatyczne, ciekawe i po prostu służy za miłą odmianę w tym co w grze doświadczyliśmy wcześniej. Jednostki są wykonane
magnificamente, ekran miasta jest grande, a całość spina się w coś bellissimo koncept.

Druga rzecz skierowana jest do osoby robiącej screeny na potrzeby tego newsa... Ona powinna stracić pracę, bo zrobił temu modowi krzywdę. Ekran z jednostkami wygląda fatalnie - Homonkulus wygląda jak złota paćka, Jagermeister wygląda jak cokolwiek, ale nie jak on, muszkieter wali bongo, a salamandra wygląda jakby wyrastało jej coś za co kiedyś dostałem pamiętnego bana. Niemogłeś poczekać na statyczne pozy jednostek? Nie! Bo czasu nie ma! Jakby to jeszcze był gif... filmik, ale nie! Daj grafikę jak wszystko się rusza, aby nie dało się niczego rozróżnić i ogarnąć. Ja bym za takie coś nie zapłacił i mam nadzieje, że nigdy więcej nie będzie Ci dane robić takich grafik.

Wracając do tematu to popieram przedmówcę. Ten mod ma ogromny potencjał, jest arcydobry i konceptualnie prawdopodobnie top2 fanowskich miast, wysoko ponad Hotowym Cove czy Forgami wszelkiej maści, ale... No właśnie to ale to VCMI, czyli platforma dla 17 osób, z czego 14 jest z tego forum. Nikt nie bierze jej na poważnie, bo po co, jak alternatywą jest lepsza, stabilniejsza i po prostu lepiej wykonana Hota, w której wszystko działa jak należy albo lepiej. Niestety, VCMI nigdy nie zrobi takiej furory i nie przekona do siebie tak wielkiej grupy osób, jak HoTA czy nawet klasyczny SoD. Szkoda, bo chciałbym pograć sobie tą frakcją, ale VCMI nie sprawia przyjemności, bo to jakby jeżdzenie w Forze na strzałkach klawiatury, mając obok siebie gamingową kierownicę lub nawet dużo wygodniejszego do wyścigałek pada.

Cudowna robota, ale niestety ominie ją chwała na jaką zasługuje autor i jego cudowne dziecko.

PS. Kiedy Dwór dostanie swój dział w komnacie VCMI?
9 lip - 10:44

Żmijec
Da się to przerobić na Hotę czy nie?
9 lip - 15:20

Andruids
O właśnie, można zaktualizować ten dział - https://www.vcmi.acidcave.net/artykuly_nadzieje.html
9 lip - 16:20

Drwal
@Bacus screeny, jak screeny, nie mam zamiaru ich jeszcze "fotoszopować". Nius to nie promocja moda, że wszystko trzeba pokazać z jak najlepszej strony. Pokazałem to z losowej, wydaje mi się dość obszernie. Trochę się musiałem naklikać, by je zrobić. :P Poza tym nawet sam Trith nie widział potrzeby, by się chwalić obrazkami. Film pewnie rok temu jeszcze bym zrobił, teraz brakuje mi czasu. Z tego powodu nius też nie za długi. Pograłem całe 20 minut.

@Żmijec nie

@Andriuds cała komnata wymaga aktualizacji. Może etapami jakoś to zrobię.

@pavidig243 Jak będę robić podstronę o Dworze, to na pewno parę pytań Trithowi zadam. ;)
9 lip - 20:29

MinosKing
@Drwal A mnie Wać Pan przeoczył. :P Och Drwalu ^^
9 lip - 21:36

Drwal
@Minos Faktycznie nie zauważyłem. Poprawię, skoro mówisz, że lepiej.
10 lip - 12:26

MinosKing
@Drwal nie mówię że lepiej tylko zwróciłem uwagę na drobny błąd. :P Mocno on nie przeszkadza, lecz trochę rzuca się w oczy. :D

A swoją drogą że ludziom się chce jeszcze te miasta pod VCMI kombinować. Hm ja zastanawiam się jak to poukładają w Hota to nowe miasto? Czy będzie faktycznie tak jak było wspomniane, że będą dwie jednostki 7 poziomu? :/
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "VCMI". Redakcja, kontakt