Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
4.XI.2016link
Półtora roku po premierze wersji 0.98 ukazała się nowa odsłona VCMI oznaczona numerem 0.99. Nie jest to jednak żadne opóźnienie - ten czas został w pełni wykorzystany. W stosunku do poprzedniej wersji projekt rozrósł się o ponad jedną czwartą.


Tym razem skupiliśmy się na naprawianiu błędów (liczonych już w setkach) i rozwoju tych funkcji, które w VCMI już są. Ogromne postępy dokonały się w obszarze generatora map losowych. Tworzy on nie tylko całkiem grywalne mapy - paczka zawiera też około 150 szablonów map pochodzących z oryginalnej gry, jak też stworzonych przez fanów w ciągu ostatnich kilkunastu lat.
Kilka funkcji zostało poprawionych i przywróconych - w tym artefakty i zaklęcia dające możliwość lotu, jak też okno stworzeń ze wszystkimi ikonami zdolności. AI działa dużo szybciej. Bardzo wiele poprawek dotknęło system zaklęć. Nareszcie mamy też most zwodzony oraz okienko z informacjami o bohaterze w trakcie bitew. Pojawiły się też nowe, rozbudowane kody pozwalające oszukiwać - ale też testować grę, a nawet dać bonusy graczom komputerowym.

Długo by wymieniać - najlepiej ściągnąć grę i przetestować samemu. Zapraszamy na forum VCMI.

Co więcej, pod tym adresem dostępne są codzienne buildy dla systemu Windows. Zawierają najnowszą wersję gry, nad którą pracują programiści. Dzięki nim możecie być na bieżąco z rozwojem gry. Znacznie ułatwia to też testowanie z naszej perspektywy.
Warmonger
Wasze komentarze (6)
4 lis - 15:09

MinosKing
Warmonger ja dodam tylko od siebie że jestem w miarę zadowolony z nowej wersji VCMI, wielkie gratulacje, niektóre wasze zmiany widać od razu w porównaniu do poprzednich wersji VCMI. ;) A i bym by zapomniał zastanawia mnie dla czego przy mapach losowych trafia się jakaś skałka przed wejściem do każdego miasta? Czy to zamierzone było? Czy raczej to przypadek jakiś :P
4 lis - 15:49

Drwal
Kawał dobrej roboty, trzeba będzie testować. Rozumiem, że edytor map na razie zawieszony?
4 lis - 16:09

Sir Galuf
Super! Chyba sobie to ściągnę i coś podłubie w grze. ;-)
4 lis - 17:40

Warmonger
@MinosKing - faktycznie takie zjawisko występuje. nie było to zamierzone.
@Drwal - edytor, gdy się pojawi, to w całości. AVS sobie przy nim dłubie krok po kroku.
4 lis - 18:51

MinosKing
@Warmonger najważniejsze na razie jest to że VCMI chodzi stabilnie ;) a edytor map będzie kiedy będzie, w sumie pewnie sporo AVS musi jeszcze z nim posiedzieć pewnie? A co do zjawiska to mocno to nie przeszkadza, ale jak pierwszy raz to zobaczyłem to pomyślałem sobie oho pewnie nie wyjdę z miasta bohaterem lub nie wejdę do niego? Ale okazało się że wszystko jest w porządku no ale pierwsze mylne wrażenie było z tym :P
4 lis - 19:54

Aayren
Brawo. Lata temu usłyszałem o tym projekcie i do teraz moje zdanie jest jedno - In VCMI we trust! Trzymam za was kciuki ludzie i inne stworzenia!
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "VCMI". Redakcja, kontakt