Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Wog i HotA


In the Wake of Gods i Horn of the Abyss to dwa oddzielne fanowskie dodatki do Heroes 3. Powstały w różnych czasach i zawierają bardzo dużo, rozbudowanych mniej lub bardziej elementów.
Z pierwszym z nich, niemal od początku związane było VCMI - bez WoGa niemożliwe było nawet odpalenie gry. Potem dodatek wprowadzony był jako osobna wtyczka. HotA za to, jest jedną z pierwszych modyfikacji przeniesioną na VCMI i zawiera najprawdopodobniej najlepsze nieoryginalne miasto - Cove.
Aby dowiedzieć się więcej o tych dodatkach, zapraszamy od odwiedzenia naszych komnat:Różnice

Od oryginałów wtyczki WoG i HotA w pewnym stopniu się różnią, zwłaszcza w tym pierwszym przypadku. VCMI wciąż nie ma systemu skryptów, a to przecież w oparciu o nie WoG tak naprawdę został stworzony. Dzięki temu udało się tam uzyskać, bez ingerencji w kod źródłowy, dziesiątki nowych możliwości. Należą do nich między innymi takie udoskonalenia jak burzenie miast, budynków, zostawianie części armii czy artefaktów na mapie, nowe właściwości obiektów itd. Tych elementów w VCMI (na razie) nie zobaczymy. Są za to inne: dowódcy i ich artefakty, nowe jednostki i zdobywane przez nie doświadczenie. Za pomocą lunchera możemy sami zdecydować, które z nich mają być obecne w naszej grze, a z których rezygnujemy.
Jeśli chodzi o HotA, tu różnice są mniejsze. Głównie z uwagi na to, że jest to dodatek bardziej klasyczny i nie zawiera zbyt dużo nowych możliwości. W VCMI brakuje głównie armaty, czyli machiny wojennej. Nie wprowadzono także kampanii, nowych map, niektórych poprawek, obiektów na mapie przygody (w tym składowisk), czy ozdób graficznych. Jest za to nowe miasto i stanowi to oczywiście najważniejszą cześć moda.


Galeria WoG


Galeria HotA


Download


© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "VCMI". Redakcja, kontakt